Antalya SEO hizmetleri konusunda, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir ve web sitenizin arama motorları tarafından uygun bir şekilde görüntülenmesi amacıyla yapılan bir çalışmadır.

Popüler arama motorları web sitelerinizi görüntüleyebilmek için belirli standartlara sahiptir. Web sitenizin belirtilen standartlara göre düzenlenmesi, şekillenmesi gerekmektedir.

Alanında uzman ekibimiz ise sizler için web sitenizi optimize ederek SEO çalışmaları yapmaktadırlar. SEO’nun asıl ve en temel amacı web sitenizin en popüler arama motoru olan Google’da üst sıralarda listelenmesidir. Google’da sitenizin üst sıralarda görüntülenmesi bilirsiniz ki daha çok tık alması anlamına gelmektedir. Genel olarak bizler de dahil olmak üzere tüm kullanıcılar için başlarda gözüken siteler direkt olarak tıklanma almaktadır ve sayı olarak da daha çok tıklanmaktadır. 

Antalya SEO Nedir?

Antalya SEO (Search Engine Optimization), Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ilinde faaliyet gösteren ve dijital pazarlama hizmeti sunan şirketlere has bir terimdir. Sektörün bu bölgede gelişimi diğer illere göre geride kalmış olsa da adını bölgesel olarak duyurmuş dijital pazarlama firmaları bulunmaktadır.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Antalya SEO Hizmetleri
Antalya SEO Hizmetleri

SEO çalışmaları ürün ve firma detaylarınıza göre şekillenmektedir. Örneğin her kelime ile arama motorlarında yapılan her arama için web sitenizin üst sıralarda çıkması mümkün değildir. Dolayısıyla ilk olarak belirtildiği gibi ürünleriniz ve firmanız için analizler yapılmaktadır. Varsayım ile ifade etmek gerekirse firmamızın “SEO Hizmetleri” kelime grubunda Google’da üst sıralarda olmak istendiğini varsayalım. SEO Hizmetleri kelimeleri oldukça popüler ve geniş bir kitleye yöneltilebilecek bir kelime grubudur. Bu durumda ilk olarak Google’a “Seo Hizmetleri” yazarak arama yapılır ve ilk çıkan web sitelerinin analizleri yapılır ve bu siteler aslında bizler için birer rakiptir. SEO çalışmalarında rakip site analizleri de oldukça önemlidir.

Yapılan özel çalışmalar, optimizasyonlar ve araştırmalar sonucunda günden güne web siteniz üst sıralara çıkmaya başlar. Ek olarak farklı bir alanda da üst sıralar hedefleniyorsa her kelime veya kelime grupları için ayrı çalışmalar yapmak gerekmektedir. Böylelikle günden güne web siteniz üst sıralara yükselecektir ve Antalya SEO çalışmaları bir seferlik gerçekleştirilebilecek çalışmalar değildir ve süreklilik gerektirmektedir. Aksi taktirde sizler çalışma yapmadığınız süreçte rakipleriniz çalışma yaparak sizden daha üst sıralarda olabilir dolayısıyla aslında ticari manada bir pazar yeri rekabeti gibi ifade edilebilir.

SEO Nasıl Geliştirilir?

SEO çalışmalarını geliştirmek için bir diğer önemli nokta web sitenizin yazılımı, kodlanmasıdır. Web Tasarım konusunda dikkat etmeniz gerekiyor, Web sitenizin kodları SEO’ya uygun olmalıdır. Kodlanmış olan web sitenizde gereksiz ve işlevsel olmayan kod parçalarına yer verilmemelidir. Bunlara ek olarak sadece görsel olarak bakıldığında ise web siteniz ideal standartlara sahip olmalıdır. Kullanıcı dostu, kaliteli ve hızlı bir web sitesi olmalıdır. Belirttiğimiz gibi sitenizin ilk açılış hızı ve sayfa geçişlerindeki hızı da çok önemlidir. Varsayım ile yola çıkmak gerekirse bir site yavaş açıldığında ilk izlenimi kötü olur ve bazı kişiler açılmasını bile bekleyemeyebilir. Dolayısıyla hız dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisidir.

SEO ve Kullanıcı Deneyimi (UX & UI)

SEO ve Kullanıcı Deneyimi (UX & UI)
SEO ve Kullanıcı Deneyimi (UX & UI)

Kullanıcı dostu olarak ifade edilmesi ise görsel optimizasyon, yazı tipleri, yazı boyutları gibi birçok faktörle beraber site içi yerleşim planıyla da değerlendirilebilmektedir. Bunlarla beraber sitede paylaşılan içerikler ve içeriklerin özgünlüğü, kalitesi ve akışkanlığı, başlık yapıları, eşsiz görseller gibi durumlar da çok önemli etkenlerdir. Basitçe düşünmek gerekirse ticaret ortamında dahi ürünlerinizin belirli bir standardı, kalitesi olmak zorundadır ki ticari değeri olsun ve rakiplerine göre ayrı bir yeri olsun. SEO’da da benzer durum söz konusudur. Ürettiğiniz içeriğin asla kopya olmaması gerekmektedir, kullandığınız görselleriniz de özel ve içeriğinize uygun olmalıdır. 

Tüm belirtilen niteliklerin dışında bir de sitenizin dışında gerçekleştirilen Dış SEO olarak adlandırılan çalışmalar da mevcuttur.

Dış SEO çalışmasında yapılan en popüler yöntem Backlink adı verilen yöntemdir. Yani kısacası bir başka web sitesinden kendi sitenize link yönlendirmesi yapmaktır. Bu durumda da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır çünkü çok fazla ve farklı yerlerden backlink gelmesi durumunda Google web sitenizi spamlayabilir ve mevcut yapılan SEO çalışmalarıyla kazandığınız gelişmeyi tamamen hiçe sayabilir ve sıralamalarda gerilere düşebilirsiniz.

En İyi SEO Aracı

Antalya SEO Ekibi Siber World’ un tavsiye ettiği En İyi SEO Aracı

SEO yaparken en önemli faktörlerin başında dönüşüm oranlarını sağlıklı bir şekilde öğrenmek geliyor. Ne kadar çalışma yaparsanız yapın dönüşüm oranlarınızı ve gelişim öykünüzü yakın takibe almazsanız ne yönde ilerlediğinizi görebilmek çok zor. En iyi SEO aracı bize göre dünyada en popüler takip yazılımı olan Ahrefs‘dir. Ücretli bir platform olmakla beraber aylık ortalama 500₺ abonelik fiyatına sahip.

Fiyatının hakkını veren bir hizmet olduğunu söylemem gerekir. Çok geniş özelliklere sahip bu platform sayesinde, internet sitenizin hangi anahtar kelimelerde sıralamaya girdiğini, anahtar kelimeleriniz zorluk seviyesini vb. takip etmenize olanak sağlıyor.

SEO Hizmeti Antalya

Bizler de Antalya ilinde web sitenizin SEO çalışmalarını titiz bir şekilde alanında uzman ekibimizle gerçekleştirmekteyiz. Yazılım ekibimiz ile web sitenizin kod yapısı incelenir gerekli düzenlemeler ve iyileştirmeler yapılır. Ardından ise web sitenizin iç yapısı kontrol edilir. Görseller, metin içerikleri, başlık yapıları, yerleşim planı, temel web siteleri için gerekli olabilecek her türlü standartlar değerlendirilir ve eksikler raporlanır.

Tarafınıza bildirilen rapor ile sizden alınan geri bildirime göre web sitenize yönelik çalışmalara başlanır. En kısa sürede tüm gereklilikler yerine getirilir ve artık bir süre boyunca web siteniz tarafımızca izlenmeye başlanır. Bahsettiğimiz gibi SEO çalışmaları tek seferlik, kısa vadeli çalışmalar değildir. Aslında ömür boyu devam etmesi gereken çalışmalardır fakat ömür boyu devam etmeseniz dahi bir noktada profesyonel destek almanız en azından sitenizin genel anlamda toparlanmasını sağlayacaktır. 

Sizler de bizi tercih ederek web sitenizin düzenlenmesini, Google gibi arama motorlarında üst sıralara yükselmesini sağlayabilir ve rakiplerinize karşı kendinizi bir adım öne çıkarabilirsiniz. SEO çalışmalarınızın devamlılığı ile üst sıralarda yerinizi koruyabilir ve ticari anlamda bir gelişme sağlayabilirsiniz. Bizler Siber World olarak sizlere 7/24 hizmet vermek ve teknik destek sağlamak için her zaman hazırız.

Hemen İletişim sayfamızda yer alan bilgilerden biriyle bize ulaşın ve detaylı konuşalım!